Film en fondue: Bij nader inzien

Een eerbetoon aan regisseur Frans Weisz met een unieke, integrale vertoning van Bij nader inzien uit 1991. Een serie van zes afleveringen gebaseerd op het bekende literaire debuut van J.J. Voskuil. Een marathon die we onderbreken voor een smakelijke kaasfondue.

In het naoorlogse Amsterdam ontwikkelt zich een hechte vriendschap tussen Nederlandse studenten. Ze praten over literatuur, seksualiteit en leven en dood. Ze zijn 20 als ze vrienden worden na de oorlog, nu zijn ze 60 en ontmoeten elkaar weer omdat één van hen zelfmoord heeft gepleegd, Deze vriend had een boek geschreven over die periode en hun vriendschap. Nu, 40 jaar later, vragen de overgebleven vrienden zich af of zij diegenen geworden zijn die ze wilden zijn.

Frans Weisz verfilmde het boek in zes afleveringen van elk 55 minuten met de titels Maarten, Paul, Henriette, David, Hans en Het Afscheid. De serie won op de Nederlandse Filmdagen van 1991 drie Gouden Kalveren, voor de regie van Weisz en voor de rollen van Wouterson en Franssen.

Deze filmmiddag/avond is een eerbetoon nav het recente overlijden van Frans Weisz, naar een scenario van Jan Blokker en Leon de Winter, mmv o.a. Pierre Bokma, Jeroen Willems, Kitty Jansen, Coen Flink, Porgy Fransen en Willem NIjholt. IMDB 8,5!

(Afbeelding: VPRO / Lowland Pictures)

Plaats: Dufay Café, Dufaystraat 19

Datum: zondag 8 maart

Aanvang: 15:00 uur, inloop 14.30 uur

Kosten: € 20,00, inclusief kaasfondue, exclusief drankjes

Klik hier om kaarten te kopen
Klik hier om naar het programma van maart (terug) te gaan
Jaap_Admiraal
Minerva_Boeken
Delen_Bank
De_Jong_Groep
Imagine
Mulder-ZoW
Van Avezaath Beune
Jules_en_Juliette
Jumbo
Vitae Sport
Simply Fish
Jacob Design Amsterdam
Heule Makelaardij